Понеділок, 23.06.2025, 11:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Олено-Косогорівська філія НВК "ЗШ I ступеню -ДНЗ"

Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 62
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Розробки уроків

Головна » 2013 » Грудень » 02 » Урок з географії в 7 класі
22:51
Урок з географії в 7 класі
Урок з географії в 7 класі

Тема.  Північна Америка. Фізико-географічне положення, берегова лінія та    дослідження Північної Америки.

Мета: сформувати в учнів загальне уявлення про географічне положення, площу та форму материка; поглибити систему знань учнів про відкриття та дослідження північної Америки; удосконалити практичні навички учнів характеризувати географічне положення материка; розвивати вміння працювати з географічними картами та додатковими джерелами знань; виховувати інтерес до пізнання нового.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: фізична карта світу, фізична карта Північної Америки, додаткові джерела знань (енциклопедії).

Хід уроку.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ УЧНІВ

1.                Бесіда за запитаннями.

-                     Назвіть материки,  які ми вже вивчали на уроках географії. Покажіть їх на карті.

-                     За яким планом ми вивчаємо географічне положення материків?

-                     Чому дуже важливо знати географічне положення материка?

-                     Що вам відомо про відкриття  Америки?

-                     З яких материків складається частина світу – Америка?

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

1.                «Проблемне питання».

Коли Христофор Колумб наблизився  до островів Карибського моря, він навіть приблизно не уявляв собі, якого рівня відкриття він зробив. Його експедиція поклала початок епохи Великих географічних відкриттів та масштабному переселенню представників усіх рас. Як ви зрозуміли, мова йде пор Америку – на цей раз Північну. Протягом наступних уроків ви відкриватимете Америку «для себе»: йти шляхами її дослідників, перетинати з півночі на південь, милуватися Ніагарським водоспадом, із жахом заглядати у найглибші каньйони світу та дивуватися надзвичайному різноманіттю природних комплексів материка.

Північна Америка – материк контрастів. З космосу вона нагадує величезний

трикутник, повернутий широкою стороною на північ, що неначе вмерзає у кригу північного Льодовитого океану. А на півдні лагідне тепле море омиває береги. Порослі зеленню лісів та полів. На заході ланцюги гір , навіть улітку вкриті снігом, високо здіймаються в небо. На сході їх змінюють широкі рівнини, колись вкриті степами, а тепер розорані, з полями пшениці і кукурудзи.

2.                Повідомлення теми та мети уроку.

 

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.                «Творча лабораторія» робота в групах.

Фізико-географічне положення Північної Америки. (Робота в групах)

Клас поділити на групи і кожній групі дати окреме завдання, щодо визначення географічного положення Північної Америки.

План визначення фізико-географічного положення материка.

1.                Площа материк. Розташування материка щодо екватора та нульового меридіана

2.                Розташування материка щодо тропіків та полярних кіл

3.                Моря та океани, що омивають береги материка

4.                З яким материками межує даний материк

5.                Крайні точки материка (північна,південна, західна,східна)

6.                 Протяжність материка з півночі на південь

7.                Протяжність материка із заходу на схід

2.                Перевірка самостійної роботи учнів у групах.

Учні відповідають і показують дані об’єкти на карті.

3.                Берегова лінія. (розповідь учителя)

На відміну від материків тропічних широт Північна Америка має більш розчленовану берегову лінію: тут багато островів,півостровів, заток і проток.

Біля північних берегів материка розміщені острови материкового походження. Один із них -  найбільший острів світу  Гренландія.

Повідомлення учня про острів Гренландію.

Гренландія – найбільший острів. Розташований у Північному Льодовитому океані. Площа острова – 2176 тис.км2. не можна сказати, що назва «Зелена Земля» зовсім не підходить до Гренландії. Хоча 85% її території займає льодяний щит, решта 15%, які майже повністю припадає на берегове обрамлення, являють собою прибережні рівнини і голі скелясті стрімчаки. Об’єм льоду 2,6млн. км2. Значна частина рівнин більшу частину року  справді зелена земля. На Гренландії досить давній і великий льодовиковий покрив помітно скорочується майже повсюдно, але ще народжуються айсберги як біля північно-західного, так і біля східного узбережжя.

Більша частина землі, що не знаходиться під льодом, вкрита тундровою рослинністю, серед якої є крихітні карликові верби заввишки лише 5 см. Це найменші дерева на землі.

З представників тваринного світу зустрічаються білий ведмідь, вовк, лемінг, горностай, олені, вівцебики. Прибережні води багаті на рибу. Тут також водяться моржі, тюлені, гренландські кити, кашалоти, нарвали. Порізана берегова лінія сприяє появі влітку морських птахів.

4.                Берегова лінія (розповідь учителя. Продовження)

У холодні води Північного Льодовитого океану занурюються острови

Канадського Арктичного архіпелагу. Вони лежать усього в тисячі кілометрах від Північного полюса. Ці острови виникли після відступу давнього льодовика, який «виорав» вузькі протоки, що відокремили їх від материка (Гудзонова протока) та від Гренландії (Девісова протока). Біля східного берега Північної Америки знаходиться острів Ньюфаундленд (з англ. мови «знову відкрита земля»).

5.                «Географічні подорожі»

(Виступи учнів із повідомленнями про відкриття та дослідження Північної Америки)).

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ УЧНІВ

1. «Творча лабораторія». Робота в групах.

1 група – визначити географічні координати крайньої північної точки материка Північна Америка;

2 група - визначити географічні координати крайньої південної точки материка Північна Америка;

3 група - визначити географічні координати крайньої східної точки материка Північна Америка;

4 група - визначити географічні координати крайньої західної точки материка Північна Америка.

2. «Міні – практикум»

Завдання.  У контурних картах позначити крайні точки материка Північної Америки.

3. «Логічна задача»

Клас поділити на дві групи.

І група - визначити протяжність материка Північна Америка (у кілометрах) з півночі на південь.

ІІ група - визначити протяжність материка Північна Америка ( у кілометрах)  із заходу на схід.

 

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.                Опрацювати текст підручника відповідного параграфа.

2.                Підготувати повідомлення про основні форми рельєфу Північної Америки.

 

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ

«Прес – конференція»

Підбиття підсумків уроку, обговорення, наскільки повно було виконано завдання уроку, в якому напрямі планується подальша робота.

Категорія: Географія | Переглядів: 1681 | Додав: GR@NATA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031