Прийом благодійних внесків від фізичних і юридичних осіб відбувається виключно на добровільній основі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 №1222 (із змінами) «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» за умови обов'язкового оформлення відповідної документації та відображення у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності.
У навчальному закладі за рішенням загальних зборів (конференції) можуть створюватися і діяти рада закладу, діяльність якої регулюється статутом, а також батьківський комітет, піклувальна рада, учнівський комітет тощо.
Батьківські комітети є добровільними органами громадського самоврядування, створеними на основі єдності інтересів батьків щодо реалізації прав та обов'язків своїх дітей під час організації життєдіяльності у закладі.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 02 червня 2004 року № 440 затверджено Примірне положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітнього навчального закладу, які можуть створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у тому числі контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів.
Примірне положення про батьківський комітет (раду) дошкільного навчального закладу затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 26 квітня 2011 року № 398.
Піклувальна рада навчального закладу вживає заходи щодо зміцнення матеріально-технічної та навчально-методичної бази, залучення додаткових джерел фінансування закладу, поліпшення умов для організації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників.
Дирекція та педагогічні працівники навчального закладу не повинні втручатися у діяльність благодійних фондів і піклувальних рад.
Відділ освіти райдержадміністрації вкотре звертає Вашу увагу, що відповідно до пункту 1 статті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» використання службових повноважень з метою одержання неправомірної вигоди вважається корупцією.