Четвер, 30.05.2024, 19:45
Вітаю Вас Гість | RSS

Олено-Косогорівська філія НВК "ЗШ I ступеню -ДНЗ"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 62
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Увага!!!Поліомієліт!

Профілактика поліомієліту
Поліомієліт - це вірусне інфекційне захворювання, що уражує шлунково-кишковий тракт та центральну нервову систему і викликає, переважно, паралічі кінцівок. В окремих випадках, ураження головного мозку може спричинити параліч органів дихання, що викликає смерть хворого.
Як можна заразитися вірусом поліомієліту?
Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Виділення вірусу із глотки і з фекаліями починається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після появи перших симптомів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями. Основний механізм передачі вірусу фекально-оральний. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також переносниками (мухами). Слід пам'ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі - до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями в ґрунті.
Також можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення.
Як довго є заразним хворий на поліомієліт?
З верхніх дихальних шляхів вірус виділяється тільки в гострому, препаралітичному періоді, з випорожненнями - триваліший час. Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші 2 тижні захворювання, але може продовжуватися до 4-6 тижнів від початку захворювання.
Клінічні симптоми поліморфні. У понад 90% інфікованих осіб інфекція є безсимптомна, у 4-8% захворювання перебігає в абортивній формі без рухових порушень з боку кінцівок. Абортивна форма поліомієліту може проявлятися у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, у 1% хворих розвивається серозний менінгіт. Лише у 1-Ю з кожних 1000 сприйнятливих до захворювання осіб (0,1-1,0%)) розвивається паралітична форма хвороби з ураженням мотонейронів клітин переднього рогу спинного мозку з наступним стійким випадінням їх функцій, розвитком паралічів і парезів.
Клінічні симптоми паралітичних форм поліомієліту: гострий початок захворювання, підвищення температури тіла, головний біль, біль у горлі, нежить, диспепсичні розлади (блювота і проноси). Розвиток гострих в'ялих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів, частіше страждають проксимальні відділи кінцівок. Парези і паралічі мають асиметричне «мозаїчне» розташування, відзначається знижений тонус м'язів, уражуються м'язи ніг, рук, тулуба, виникає зміна ходи, знижуються сухожильні рефлекси, чутливість зберігається, швидкий розвиток атрофії м'язів.
Як попередити зараження на поліомієліт?
Необхідна ізоляція осіб, що прибули з країн, де реєструються випадки поліомієліту, з обов'язковим їх дворазовим обстеженням. На контактних осіб накладається карантин терміном 21 день з моменту ізоляції хворого. В осередку інфекції проводять поточну та заключну дезінфекцію з використанням дезінфікуючих засобів. Рекомендоване часте миття рук з милом, провітрювання приміщень декілька разів на день, проведення вологого прибирання приміщень.
Основним профілактичним заходом є специфічна імунопрофілактика. Поліомієліт невиліковний, але йому можна запобігти за допомогою вакцинації, Введення в практику вакцин проти поліомієліту забезпечило швидке зниження захворюваності, а на багатьох територіях повну ліквідацію хвороби.
Україна з 2002 року була вільною від «дикого» поліовірусу. В умовах активної міграції населення існує можливість ввезення «дикого» поліовірусу з ендемічних регіонів.
Планові профілактичні щеплення проти поліомієліту в нашій країні проводяться згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб'» від 06.04.2000р. № 1645-ІП та наказу МОЗ України від 11.08.2014р. № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні». Планова імунізація дітей здійснюється інактивованою та живою поліомієлітною вакцинами.
Інактивована вакцина для профілактики поліомієліту (ІПВ) застосовується для перших двох щеплень з 2-х місячного віку з інтервалом 2 місяці, а при протипоказаннях до введення оральної живої поліомієлітної вакцини (ОПВ) - для усіх наступних щеплень за Календарем. Вакцина ОПВ застосовується для 3-6 щеплень (3-ї вакцинації та вікових ревакцинацій у 18 місяців, 6 та 14 років) при відсутності протипоказань до оральної поліомієлітної вакцини.
Профілактичні щеплення індукують в організмі людини розвиток імунологічної пам'яті та готовність до ефективної вторинної відповіді, яка запобігає розвиткові хвороби при повторному інфікуванні цими збудниками, навіть, якщо це відбудеться через багато років з моменту вакцинації.
Перед проведенням щеплень дитину оглядає лікар, вимірює температуру тіла та оформляє в медичній документації письмовий дозвіл на імунізацію.
Шановні батьки, Ви повинні пам'ятати про можливість ураження Вашої дитини вірусами поліомієліту, тому треба робити все можливе щодо дотримання правил особистої гігієни і своєчасного проведення профілактичних щеплень, аби запобігти нещастю.
Терміново звертайтесь за медичною допомогою, якщо у дитини, раніше не вакцинованої проти поліомієліту, спостерігається висока температура, головний біль, біль у горлі, м'язах та кістках, нежить блювота, раптове порушення ходи).

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031