П`ятниця, 03.05.2024, 08:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Олено-Косогорівська філія НВК "ЗШ I ступеню -ДНЗ"

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 62
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисно і цікаво

Головна » Файли » Мої файли

Чи корисна жувальна гумка?
27.11.2013, 23:42
Разом з тим, необхідно знати, що не кожна жувальна гумка і лише в строго обмеженій кількості несе користь. Користь ця не зовсім порівнянна з потенційною шкодою, а розумність у споживанні жуйки більш ніж актуальна.
Користь жувальної гумки

• Сприяє активному виробленню слини, а слина у свою чергу руйнує патогенну мікрофлору в порожнині рота, захищає зуби.

• Механічно очищає зуби від залишків їжі, але лише їх жувальну поверхню. Потрібно розуміти, що самими затишними куточками для залишків їжі, а потім і мікробів, стають ділянки між зубами і поблизу ясен, а до їх очищення жуйка не має ані найменшого відношення.

• Сприяє виробленню шлункового соку, що актуально після їжі для якнайшвидшого її переварювання і вкрай небажано до неї.

Варто здивуватися тому, що лише цими трьома пунктами вичерпується користь жуйки, адже рекламні ролики пропонують споживачеві набагато ширший список переваг. У більшості своїй це міфи, а саме:

- Жувальна гумка нормалізує кислотно-лужний баланс – порушення такого після прийому їжі є природним процесом, відновлюється він без застосування будь-яких засобів через 30 хвилин після їжі. Жувальні гумки (без цукру, з вмістом фторовмісних добавок) можуть скоротити цей час до 10-15 хвилин. Однак відновлення відбудеться в будь-якому випадку, а прискорити його також може споліскування ротової порожнини після їжі простою водою;

- Жувальна гумка очищує зуби і ясна від бактерій, що розмножуються в залишках їжі – існують в ротовій порожнині настільки важкодоступні місця, які насилу очищаються зубною щіткою, для них використовують зубні нитки, саме ці ділянки небезпечні для розвитку карієсу. Жування гумки не очищує їх, а також ділянки між зубами і бічні їх поверхні, вона актуальна лише для жувальної поверхні зубів, позбавити від бактерій яку можна знову-таки полосканням рота.

- Жувальна гумка відбілює зубну емаль – виробники і справді можуть включити до складу гумки відбілюючі речовини, проте в невеликій концентрації і щоб відчути дію, потрібно жувати гумку довго і часто, а це вже загрожує низкою проблем зі здоров’ям, якими ви заплатите за злегка посвітлілу емаль.
Небезпека жувальної гумки

• Якщо в жуйці міститься цукор, а не цукрозамінник, що стосується більшості дитячих жуйок, то вони швидше порушують кислотно-лужний баланс, а не нормалізують його.

• Жування гумки сприяє виробленню шлункового соку, а тому строго рекомендується якщо і жувати гумку, то після їжі, а не до або в проміжку між перекушуваннями. Постійне і недоречне вироблення шлункового соку (коли шлунок порожній) призводить до утворення виразок і розвитку гастриту.

• Жуйка може спровокувати хиткість зубів.

• Жуйка може стати причиною алергії, особливо у схильних до того людей і дітей. Склад жуйок далекий від натуральних інгредієнтів. У більшості своїй гумки для жування містять гумову основу (харчові смоли, парафін), підсолоджувачі, стабілізатори, загусники, ароматизатори, антиоксиданти, емульгатори, харчові барвники. Ознайомившись із складом жуйки на її упаковці, ви побачите величезну кількість речовин, що позначаються «Е», а вони, як ми знаємо, зовсім не корисні.

• Маленьким дітям не рекомендовані жуйки ще й тому, що випадкове проковтування може стати причиною порушення травлення, а у великих кількостях може обернутися непрохідністю кишечнику.

• При надмірному жуванні гумок можливий розвиток гіперсалівації слинних залоз, тобто розвивається сухість слизової оболонки, а згодом дисбактеріоз, заїди і т.д.

• Часте надування жувальної гумки, що так люблять діти, може стати причиною порушення прикусу.
Як правильно споживати жувальну гумку і чим її замінити

Повністю виключити зі свого вжитку жувальну гумку лікарі не закликають. Допустимо її споживання не частіше 3-4 разів на добу по 5-10 хвилин після кожного ґрунтовного прийому їжі, а не перекушування. Жуйку краще заборонити маленьким дітям, школярам можна пояснити правила її споживання. Жуйка в деяких випадках може спровокувати зміну гормонального фону, тому від неї краще відмовитися в період вагітності.

З усього достатку жувальних гумок потрібно віддавати перевагу продукції широко відомих виробників, гумкам без цукру, без барвників і без штучних ароматизаторів. Звертайте увагу на термін придатності товару. Якщо спостерігається прояв алергії, зокрема у дітей, відмовтеся від цього продукту назавжди.

Вживання жуйки не звільняє від необхідності чистити зуби двічі на день і регулярно відвідувати стоматолога. Після кожного прийому їжі, якщо є можливість, краще прополоскати рот проточною водою або спеціальними ополіскувачами. Чудовим варіантом може бути з’їдене яблуко.

Підводячи підсумок, можна сказати, що якісна жувальна гумка може мати місце в нашій сумці, в кишені, в косметичці, проте вживати її безмірно, розвиваючи в собі нездорову звичку, не потрібно.


Read more: http://korusna.info/tse-tsikavo/chy-korysna-zhuvalna-gumka.html#ixzz2lsQ8mxWs
Категорія: Мої файли | Додав: GR@NATA
Переглядів: 1298 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Вхід на сайт
Пошук